SAT MEDIA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Admin
    Admin
    Admin


    Broj komentara : 21
    Join date : 2008-12-19
    Age : 43

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  Admin Sat Dec 20, 2008 1:19 am

    Tema gdje ce biti pisana obavjestenja o pokrivenosti signalom i sirenju nase mreze!!!

    Za sada Bosanski Samac,sledece destinacije za nas signal Bosanski Brod i Derventa!!!!
    Admin
    Admin
    Admin


    Broj komentara : 21
    Join date : 2008-12-19
    Age : 43

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  Admin Sun Jan 11, 2009 12:49 pm

    Wireless signalom ce kroz par dana biti pokriveno i Orasje!!! Smile
    Admin
    Admin
    Admin


    Broj komentara : 21
    Join date : 2008-12-19
    Age : 43

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  Admin Mon Feb 16, 2009 4:37 am

    Početkom Marta signalom će biti pokrivene i opštine Bosanski Brod i Derventa! Very Happy
    avatar
    gogi


    Broj komentara : 2
    Join date : 2009-02-26

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  gogi Thu Feb 26, 2009 2:38 pm

    Admin (citat):Wireless signalom ce kroz par dana biti pokriveno i Orasje!!! Smile
    Pozdrav,
    konačno dobre vijesti za pokretanje Wireless mreže i kod nas.
    ja živim u mjestu Bok, dali bi vi mogli bit malo precizni i napisati koja mjesta u Orašju su pokrivena signalom.
    Dali je to samo uži dio ili ima tačno da se zna koji pravac je pokriven i naravno koja mjesta u tom području.

    ja sam jedan od prvi korisnika adsl, ali mije preko glave ovaj monopol u bosni koji imaju entiteski telekomi
    ovo je gore nego u komunizmu, jedna firma radi šta hoće i naplaćuje koliko joj drago.

    pozdrav
    Goran
    Admin
    Admin
    Admin


    Broj komentara : 21
    Join date : 2008-12-19
    Age : 43

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  Admin Fri Feb 27, 2009 8:52 am

    Poštovani

    Naši predajnici se nalaze na Lamelama za područje Orašja i trenutnp je signalom pokriven samo grad,dok okolna mjesta nisu.Krajnja tačka našeg signala je mjesto Domaljevac dok Bok trenutno nije pokriven signalom!

    Poštovanje
    avatar
    J0k3R


    Broj komentara : 3
    Join date : 2009-06-30
    Age : 38
    Mjesto : Orasje

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  J0k3R Tue Jun 30, 2009 7:27 am

    Postovani,

    Nalazim se u samom centru Orasja, zaintrigirala me vasa usluga s obzirom da nudite znatno primamljiviju ponudu od trenutnog providera HTnet-a. Ono sto me interesira je kvaliteta i postojanost vase usluge, vecinu vremena na netu provodim baveci se gamingom, te to zahtjeva jaku i stabilnu konekciju u svim vremenskim uvjetima. Razgovaravsi s nekolicinom pijatelja i poznanika koji su korisnici wireless-a (ne vaseg) rekli su mi da je isti osjtljiv na vremenske uvjete (tmurno, oblacno vrijeme, kisa) te da dolazi do znatnog usporavanja brzine te cestog pucanja konekcije, kao sto sam rekao zainteresiran sam za vasu uslugu ali samo ukoliko mozete garantirati stabilnost i kvalitetu! Bitna stavka je obavezno potpisivanje ugovora na 2 godine, sto me za navedeni period onemogucava u raskidanju ugovora sa vama ukoliko usluga bude nedostatna. Prilicno sam oprezan jer sam se oprzio kod velikog monopolistickog HTnet-a kojem je trebali skoro 3 mjeseca da rijesi probleme usporavanja njihove uskuge na podrucju Orasja, gdje bi se paket od 2048/256 padao na mizerne i nevjerovatno male brzine, te sam morao poslati bar 6 mailova te nekoliko frustrirajuci poziva njihovoj korisnickoj sluzbi da bi se na kraju smilovali rijesiti problem.
    Admin
    Admin
    Admin


    Broj komentara : 21
    Join date : 2008-12-19
    Age : 43

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  Admin Tue Jun 30, 2009 4:53 pm

    Poštovani'

    Oprema kojom se spajaju korisnici u Orašju je bazirana na poslednjoj generaciji Wireless opreme Proxim.Klijentski uređaji koji se postavljaju korisnicima imaju propusnu moć i do 20M.Sama činjenica da korisnici moraju minimum 2 godine biti pretplatnici i da moraju uz mjesečni paket plaćati najam opreme od 4KM dovoljno govori o samoj kvaliteti opreme koju dobijaju u najam.Informacije radi činjenica da u Bosni i Hercegovini ni jedan WISP nije ni pomislio da radi klijentskom opremom baziranoj na Proximu dovoljno govori kakva je oprema,koliko kvalitetna i najzad koliko košta.

    Što se tiče eventualnih smetnji priikom rada Wirelessa kod korisnika,ja ću u kratkim crtama pokušati da vam slikovito objasnim kako stoje stvari.

    RSU kog vi dobijete na korištenje radi na frekventnom opsegu od 5.15GHz do 5.8GHz,sam sebi zauzima frekvenciju i više ne silazi sa nje.Faktički on je jedini uređaj koji radi na toj frekvenciji između korisnika i bazne stanice odnosno predaje.Što se tiče većih smetnji zagušenja u pojačanim terminima šanse za takvo nešto su svedene na minimum zbog same činjenice da bazna stanica bazirana na ovoj vrsti opreme može preko sebe prevući pola Posavine i da radi besrijekorno.

    Što se tiče vašeg pitanja oko garancije da će vam Wireless raditi non-stop besprijekorno to vam neće niko garantovati niti bi vam mi garantovali za takvo nešto.To vam ni ADSL ne može garantovati.

    Ono što vam možemo reći je da opremu koju dobiijate na korištenje nećete naći kod drugih WISP u Bosni i Hercegovini kao klijentskuj opremu i takođe da opremu koju mi dajemo u najam korisnicima na ugovor takvu opremu daju samo najpoznatiji svjetski WISP.

    Mi vam nudimo kvalitet a na vama je da se odlučite šta vam više odgovara i gdje možete dobiti uslugu kakva je vama potrebna.

    Poštovanje'
    avatar
    J0k3R


    Broj komentara : 3
    Join date : 2009-06-30
    Age : 38
    Mjesto : Orasje

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  J0k3R Wed Jul 01, 2009 2:36 pm

    Zahvaljujem vam se na izdvojenom vremenu za odgovaranje na moje pitanje. Iskreno jedini razlog zbog kojeg se premisljam da predjem kod vas je ta dvogodisnja garancija, i kod HTnet-a sam na ugovoru na neodredjeno vrijeme vec 2 godine cisto da imam mogucnosti otkazivanja ugovora iz vise razloga. (bolji provider, neadekvatna usluga)

    Vasa ponuda je iznimno primamljiva i kroz mjesec dana cu uzeti u ozbiljno razmatranje odjavljivanje ADSL-a te prelazak kod vas. Zanima me jos nekolicina stvari.

    1.Nacin placanja. dali ide preko bonova, ziro racuna? Preko koje banke?

    2.Ukoliko dodje do kvara opreme koju iznajmljujem (vremenska nepogoda, elektricni udar) a da nisam ja osobno odgovoran za isti nego visa sila, dali sam ja duzan platiti/kupiti popravku/novi dio hardwera. HTnet je sam mjenjao modeme ukoliko bi doslo do kvara istih.
    Admin
    Admin
    Admin


    Broj komentara : 21
    Join date : 2008-12-19
    Age : 43

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  Admin Thu Jul 02, 2009 2:49 pm

    Poštovani'

    Što se tiče uplate ona ide putem žiro računa koji dobijete naznačen na raćunu.Vama će stizati svaki mjesec račun na kućnu adresu na osnovu kog ćete vi vršiti uplatu.Vaše uplate idu mjesec unaprijed.Recimo prvi mjesec ćete dobiti račun za paket i 4KM najam opreme,dok recimo za svaki sledeći mjesec dobijate uz račun i eventualno prekoračenje iz prethodnog mjeseca.Vi kada postanete naš korisnik imate pristup svojim korisnićkim stranicama gdje imate pregled svakog vašeg loga na NET kao i pregled svakog utrošenog MB,tako da ne bi trebali imati problem sa eventualnim prekoračenjima ili ako ih budete imali onda ćete ih svjesno vjerovatno napraviti.

    Što se tiče eventualnog kvara opreme bitan je faktor da oprema nije fizički oštećena i na nju postoji garancija tako da korisnik nije dužan da snosi eventualnu popravku opreme ako taj kvar nije izazvan od strane korisnika.

    Jedna novost u vezi paketa za poslovne korisnike koja bi mogla biti zanimljiva i kućnim korisnicima:
    Naime na najmanjem tarifnom paketu namijenjenom poslovnim korisnicima Max10 koji iznosi 30KM bez PDV-a je ukinut najam opreme od 4KM ukoliko korisnik potpiše ugovor na 2 godine,tako da recimo kućnim korisnicima ovaj paket može biti iznimno zanimljiv jer paket Max10 ima duplo veću brzinu od paketa Wireless Deset namijenjenog kučnim korisnicima.Tako da recimo kada se obračuna PDV na ovaj paket,kompletan paket sa brzinom od 4M Down i 384 kb-s Upload iznosi 35.10 KM.5 KM više od paketa Wireless Deset kada se na ovaj paket doda najam opreme od 4KM.
    avatar
    J0k3R


    Broj komentara : 3
    Join date : 2009-06-30
    Age : 38
    Mjesto : Orasje

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  J0k3R Sat Jul 11, 2009 6:27 am

    Ok, iako se to moze shatiti iz vaseg prethodnog posta, bolje biti 100% siguran, ono sto me zanima je sljedece,

    Dali Kucni Korisnik moze potpisati s vama ugovor kao Poslovni Korisnik? Sto znaci da umjesto paketa Wireless10 uzmem paket Max 10.

    Dali mogu za vrijeme trajanja ugovora promjeniti tarifu (dali se to naknadno placa)

    Ukoliko dodje do promjene tarife za vrijeme trajanja ugovora (poskupljenje iste) dali korisnik i dalje placa 35 KM (po cjeni u trenutku potpisivanja ugovora) ili je duzan platiti vise. (ukoliko se neslaze sa eventualnim poskupljenjem dali moze raskinuti ugovor)

    Korisnik Max 10 tarife nije duzan placati najam modema?

    Prikljucak kosta 50 KM kao i kod Wireless 10 tarife?

    Ukoliko odlucim potpisati ugovor s vama hocete li biti u mogucnosti ugraditi mi net s 01.08.2009.
    Admin
    Admin
    Admin


    Broj komentara : 21
    Join date : 2008-12-19
    Age : 43

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  Admin Wed Aug 05, 2009 11:36 am

    Poštovani'

    Možete na zahtjev dobiti Max deset paket koji je namijenjen kućnim korisnicima.
    Takođe možete mijenjati paket zavisno od vaše volje i potrebe.Paket se mijenja zaključno sa 1 u mjesecu za naredni mjesec.

    Cijena priključka naravno da ostaje ista i ona iznosi 50KM.

    Paket Max Deset koji iznosi 35.10 sa sobom ne nosi najam opreme i najam se ne plaća na tom i svim ostalim paketima namijenjenim poslovnim korisnicima.

    Ako ste i dalje zainteresovani za našu uslugu mi vam stojimo na raspolaganju za priključak.
    avatar
    gogi


    Broj komentara : 2
    Join date : 2009-02-26

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty vodo toranj kostrč

    Komentar  gogi Sun Dec 06, 2009 1:52 pm

    Halo admin,
    ajd javi jel odobrena lokacija za baznu stanicu u kostrču na vodo tornju?

    pozzz Very Happy
    Admin
    Admin
    Admin


    Broj komentara : 21
    Join date : 2008-12-19
    Age : 43

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  Admin Mon Dec 07, 2009 4:45 pm

    gogi (citat):Halo admin,
    ajd javi jel odobrena lokacija za baznu stanicu u kostrču na vodo tornju?

    pozzz Very Happy

    Poštovani'

    U toku su pregovori na stranicama će biti objavljena informacija ukoliko bazna bude postavljena na vodo toranj u Kostrču!


    Dodatne informacije plana novih predajnika!


    Nove lokacije za predajnike!

    Brčko Distrikt (Bosnin soliter),postavljanjem ovog predajnika biće pokriven većinski dio grada!

    Derventa(Kostreš)-Postavljanjem predajnika na mjesto Kostreš kod Dervente biće pokriven među prostoro između opština Derventa i Bosanski Brod kao i pomenuti gradovi!


    Dodatno širenje signala bit će naknadno objavljeno.

    Poštovanje'
    avatar
    miki


    Broj komentara : 1
    Join date : 2009-12-18

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  miki Fri Dec 18, 2009 5:13 pm

    Pozdrav

    imam pitanje vezano za postavljanje bazne stanice na vodotoranj u Kostrcu,znima me koji ce radijus pokrivat stanica tj. hoce li pokrivat citav Bok,Tolisu,Bukovu Gredu ,Matice,Donju Mahalu i Ugljaru, posto sam puno cuo o ovom wirelessu u zadnjih nekoliko dana i mnogi se zanimaju za njega?

    Zanima me i cijena za Wireless deset tj konacna cijena za platit?Da li je ona na kraju 29KM(25KM + 4KM) il ima tu jos nesto?
    Admin
    Admin
    Admin


    Broj komentara : 21
    Join date : 2008-12-19
    Age : 43

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  Admin Thu Mar 25, 2010 3:40 pm

    Postovani

    Predajnici na vodo toranj u Kostrcu nece biti postavljeni,ipak nismo uspjeli dobiti odobrenje od nadleznih za postavljanje predajnika na ovaj objekat.U toku je trazenje alternative kako bi u sto kracem roku nasli nekoliko povoljnih lokacija za postavljanje predajnika po mjestima na opstini Orasje.

    Traze se lokacije u Tolisi,Domaljevcu,Donjoj Mahali,Maticima,Kostrcu.
    Takodje da naglasimo da je konacna cijena paketa Wireless Deset 29 KM osim eventualnog prekoracenja,koje se dodatno obracunava!


    Postovanje
    Admin
    Admin
    Admin


    Broj komentara : 21
    Join date : 2008-12-19
    Age : 43

    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  Admin Tue Oct 12, 2010 4:49 am

    Obavještenje o novim pristupnim tačkama!

    Kompletna mrežna infrastruktura koja nudi mogućnost priključivanja korisnika na niz usluga iz naše ponude obuhvata sledeće lokacije!

    Brčko Distrikt
    Šamac
    Gradačac
    Modriča
    Odžak
    Derventa
    Brod

    Kao i lokacije sa partnerskom firmom Ćutuk d.o.o

    Orašje
    Derventa


    U toku je širenje bežične infrastrukture ka novim lokacijama.





    Sponsored content


    Nasa pokrivenost sa Wireless signalom! Empty Re: Nasa pokrivenost sa Wireless signalom!

    Komentar  Sponsored content


      Danas je Thu Mar 28, 2024 4:18 pm